GlobalDAT™ - Global Direct Access Trading

O nás

Předmluva

GlobalDAT, a.s. se specializuje na vývoj a implementaci online transakčních systémů pro přímé obchodovaní s akciemi. GlobalDAT™, náš patentovaný software, spojuje hlavní evropské a americké burzy v jedné, uživatelsky snadné aplikaci. Náš produkt může být včleněn do širokého pole existujících klientských aplikací pomocí univerzálního rozhraní (FIX 4.2).

Hlavní produkty

GlobalDAT™ (Global Direct Access Trading) je systém založený na Sun Microsystems, Oracle a Delphi technologii podporující obchodování v reálném čase na BCPP (Burza cenných papírů Praha), NYSE, NASDAQ (SOES, SelectNet), Xetra (Německá burza, Vídeňská burza), LSE (Londýnská burza) využitím naší proprietární API jak pro objednávky, tak pro quotes. Díky naší alianci s partnery po celém světě zajišťujeme napojení na více jak desítku světových burz včetně zajištění quotes, vyúčtování, reálné směnné kurzy a finanční servisy.

Administration Workshop je back-office aplikace podporovaná Oralce a Delphi. AWT zajišťuje správu klientů, administraci portfolia, oceňování portfolia v reálném čase v různých měnách, počítání DTBP, možnost obchodování na cash, margin a short-sale accounts.

Technologie

Naše produkty využívají 3-tier klient-aplikační server technologii. Jako databázový server je vždy používán Oracle verze 10g (běží na dvou strojích Sun Enterprise 4500 v clusteru), jako aplikační servery používáme speciálně navržené komponenty psané v jazyce Sun Forte C++ (běžící na Solarisu OS, Sun Netra T1 počítače), koncový uživatel přistupuje do systému pomocí Delphi 7 klienta, popřípadě pomocí nástrojů třetích stran díky podpoře standard FIX 4.2 (FIX server je napsán opět ve Forte C++)